Juttuvinkkejä ja palautetta voit lähettää sähköpostitse: palaute@lannenmedia.fi

Mielipidekirjoituksia julkaisevat oman alueesi lehdet

Lännen Median uutishuone Henkilökohtaiset puhelimet, c/o Alma-talo, Alvar Aallon katu 3 C, 00101 Helsinki

Lännen Median tuotanto 010 665 7780, c/o Aamulehti, Itäinenkatu 11, 33210 Tampere

Lännen Median Helsingin toimitus sijaitsee Alma-talossa Töölönlahdella aivan junaradan varressa suoraan Finlandia-taloa vastapäätä. Helsingin rautatieasemalta kävelyä on viitisen minuuttia kohti pohjoista.

Lännen Median Tampereen tuotantokeskus sijaitsee Aamulehden toimituksen tiloissa Finlaysonin alueen Siperian-kiinteistössä. Tampereen rautatieasemalta Siperiaan kävelee 15 minuutissa.

Facebook www.facebook.com/lannenmedia

Twitter www.twitter.com/lannenmedia, #LM, #lannenmedia, #lännenmedia, @lannenmedia

Laskutusosoite Lännen Media Oy/Karoliina Häggblom, Rantakatu 10, 67100 Kokkola

karoliina.haggblom@kpk.fi

Yritystunnus 2627685-7

TOIMITUS

Henkilökohtaiset sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@lannenmedia.fi

Johto
Matti Posio, päätoimittaja (Tampere) 040 771 7828   @mattiposio
Jussi Orell, uutispäällikkö (Helsinki) 050 513 0556   @jussiorell
Marjo Oikarinen, uutispäällikkö (Helsinki) 044 799 5827   @MarjoOikarinen
Riikka Happonen, tuottaja (Hämeenlinna) 040 868 2450   @HapponenRiikka

LM Uutishuone
Minna Akimo, Oulu 044 794 9800   Kaleva @MinnaAkimo
Henripekka Kallio, Kemi 050 438 0727   Lapin Kansa @HenripekkaK
Tanja Nuotio, Kajaani 050 355 9312   Kainuun Sanomat
Juho Mäkelä, Kokkola 0400 365 634   Keskipohjanmaa
Virpi Niemistö, Seinäjoki 050 345 1893   Ilkka
Mikko Pulliainen, Tampere 050 375 7740   Aamulehti @MikkoPulliainen
Ulla Jäske, Forssa 040 721 4996   Forssan Lehti

Helsinki
Joel Maisalmi (kuvaaja) 050 314 2560   Aamulehti
Hannamari Ahonen 040 591 8987   Satakunnan Kansa
Rebekka Härkönen 010 665 111   Turun Sanomat @RebekkaHarkonen
Ossi Rajala 050 513 0656   Turun Sanomat @OssiRajala
Anita Simola 040 554 2267   Aamulehti
Aki Taponen 050 315 5847   Aamulehti
Kirsi Turkki 050 366 6745   Turun Sanomat @KTurkki
Markku Uhari 040 905 1849   Hämeen Sanomat @MarkkuUhari

LM Maailma
Katja Ihatsu, Turku 050 513 0596   Turun Sanomat @ihatsuska
Lea Peuhkuri, Turku 050 513 0570   Turun Sanomat @LeaPeuhkuri
Ilkka Timonen, Tampere 050 344 5840   Aamulehti
Seppo Ylönen, Oulu 044 799 5866   Kaleva

LM Lukemisto
Joonas Kuikka, Vaasa 050 415 2379   Pohjalainen  @JoonasKuikka
Anna Kilponen, Oulu 044 799 5870   Kaleva
Jaana Mattila, Vaasa 050 415 2302   Pohjalainen
Pekka Mauno, Rovaniemi 040 547 1529   Lapin Kansa
Päivi Ojanperä, Turku 050 513 0589   Turun Sanomat @PaiviOjanpera
Tapio Neva, Helsinki/Pori (urheilu) 044 018 3104   Satakunnan Kansa
Simopekka Virkkula, Tampere 040 840 7979   Aamulehti
Ilari Tapio, Pori 050 581 9702   Satakunnan Kansa
Tiina Vuorimäki, Tampere (tv ja radio) 040 740 7559   Aamulehti @tiina_vuorimaki

LM Teema-Feature
Riku Lavia, Rovaniemi 0400 395 496   Lapin Kansa
Elina Pajunen, Vaasa 050 415 2388   Pohjalainen
Silja Aitoaho, Oulu 044 799 5882   Kaleva
Tuulia Viitanen, Hämeenlinna 044 564 4454   Hämeen Sanomat

Tuotanto
Arto Fröjd, Tampere 040 589 1158   Aamulehti @artofrojd1
Paula Huvinen (sij. Olli Koikkalainen) 050 421 0393   Aamulehti
Virpi Tiainen 050 315 5789   Aamulehti
Mia Ylisuutari, graafikko 050 314 6916   Aamulehti

 


Avustajat ulkomailla
Markus Ahonen, Dublin +353 87 957 5788 markusireland(at)gmail.com
@MarkusAhonen
Maria Annala, Boston +1 774 343 4616 maria.annala(at)iki.fi
@Maria_Annala
Päivi Arvonen, Kairo +20 100 186 9582 paivi(at)timantti-idea.net
Pia Heikkilä, Delhi +91 8373 994 951 piainkabul(at)googlemail.com
Kirsi Hyytiäinen, Geneve +41 22 738 3467 kirsihyytiainen(at)yahoo.com
@KirsiNews
Markus Kuokkanen, Riika +371 22 359 461 markus.kuokkanen(at)gmail.com
Ivo Laks, Tallinna +372 50 31195 ivo.laks(at)mail.ee
@ivo_laks
Patrick Le Louarn, Pariisi +33 1 64 020 616 P.lelouarn(at)club-internet.fr
Markku Saksa, Pietari +7 931 360 49 51 makesaksa@icloud.com
Visa Noronen, Berliini +4915771888460 visa.noronen(at)mundismedia.com
Hanna Artman, Piilaakso +1 451 583 5762 hanna@artman.fi
Maija Salmi, Lat. Amerikka 044 975 6546 maija.salmi@lannenmedia.fi
@maijasalmi
Hanna Tuulonen, Göteborg 040 509 2631 htuulonen(at)gmail.com
@hannatuulonen
Erkki Mervaala, Praha