Juttuvinkkejä ja palautetta voit lähettää sähköpostitse: palaute@lannenmedia.fi

Mielipidekirjoituksia julkaisevat oman alueesi lehdet

Lännen Median uutishuone 010 665 7770, c/o Alma-talo, Alvar Aallon katu 3 C, 00101 Helsinki

Lännen Median tuotanto 010 665 7780, c/o Aamulehti, Itäinenkatu 11, 33210 Tampere

Lännen Median Helsingin toimitus sijaitsee Alma-talossa Töölönlahdella aivan junaradan varressa suoraan Finlandia-taloa vastapäätä. Helsingin rautatieasemalta kävelyä on viitisen minuuttia kohti pohjoista.

Lännen Median Tampereen tuotantokeskus sijaitsee Aamulehden toimituksen tiloissa Finlaysonin alueen Siperian-kiinteistössä. Tampereen rautatieasemalta Siperiaan kävelee 15 minuutissa.

Facebook www.facebook.com/lannenmedia

Twitter www.twitter.com/lannenmedia, #LM, #lannenmedia, #lännenmedia, @lannenmedia

Laskutusosoite Lännen Media Oy/Karoliina Häggblom, Rantakatu 10, 67100 Kokkola

karoliina.haggblom@kpk.fi

Yritystunnus 2627685-7

TOIMITUS

Henkilökohtaiset sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@lannenmedia.fi

Johto
Matti Posio, päätoimittaja (Tampere) 040 771 7828 @mattiposio
Jussi Orell, uutishuoneen päällikkö (Helsinki) 050 513 0556 @jussiorell
Marjo Oikarinen, lukemistotuottaja (Oulu) 044 799 5827 @MarjoOikarinen
Riikka Happonen, teematuottaja (Hämeenl.) 040 868 2450 @HapponenRiikka

LM Uutishuone
Minna Akimo, Oulu (sij. Daniel Wallenius) 044 794 9800  Kaleva @MinnaAkimo
Henripekka Kallio, Kemi 050 438 0727  Lapin Kansa @HenripekkaK
Maria Kalliokoski, Kajaani 050 361 7113  Kainuun Sanomat @mariakkoski
Rami Nieminen, Turku 050 513 0619  Turun Sanomat @nieminenrami
Virpi Niemistö, Seinäjoki 050 345 1893  Ilkka
Mikko Pulliainen, Tampere 050 375 7740  Aamulehti @MikkoPulliainen
Johanna Puukka, Forssa 040 451 8392  Forssan Lehti

LM Helsinki
Joel Maisalmi (kuvaaja) 050 314 2560  Aamulehti
Hannamari Ahonen 040 591 8987  Satakunnan Kansa
Juho Mäkelä 0400 365 634  Keskipohjanmaa
Ossi Rajala 050 513 0656  Turun Sanomat @OssiRajala
Lauri Nurmi 040 719 5240  Aamulehti
Aki Taponen 050 315 5847  Aamulehti
Kirsi Turkki 050 366 6745  Turun Sanomat @KTurkki
Markku Uhari 040 905 1849  Hämeen Sanomat @MarkkuUhari

LM Maailma
Katja Ihatsu, Turku 050 513 0596  Turun Sanomat @ihatsuska
Lea Peuhkuri, Turku 050 513 0570  Turun Sanomat @LeaPeuhkuri
Ilkka Timonen, Tampere 050 344 5840  Aamulehti
Seppo Ylönen, Oulu 044 799 5866  Kaleva

LM Lukemisto
Johanna Jurkka, Vaasa 050 415 2377  Pohjalainen
Pekka Mauno, Rovaniemi 040 547 1529  Lapin Kansa
Hanna Kuonanoja, Oulu 044 794 9763  Kaleva
Sari Miettunen, Turku 050 352 6776  Turun Sanomat
Tapio Neva, Helsinki/Pori (urheilu) 044 018 3104  Satakunnan Kansa
Simopekka Virkkula, Tampere 040 840 7979  Aamulehti
Joonas Kuikka, Vaasa 050 4152379  Pohjalainen  @JoonasKuikka
Ilari Tapio, Pori 050 581 9702  Satakunnan Kansa
Tuulia Rautio, Helsinki (tv ja radio) 050 385 6550  Aamulehti

LM Teema
Riku Lavia, Rovaniemi (sij. Liisa Kuittinen) 0400 395 496  Lapin Kansa
Elina Pajunen, Vaasa 050 415 2388  Pohjalainen
Silja Aitoaho, Oulu 044 799 5882  Kaleva
Tuulia Viitanen, Hämeenlinna 044 564 4454  Hämeen Sanomat

Tuotanto
Arto Fröjd, Tampere 040 589 1158  Aamulehti @artofrojd1
Paula Huvinen (sij. Olli Koikkalainen) 050 421 0393  Aamulehti
Virpi Tiainen 050 315 5789  Aamulehti
Mia Ylisuutari, graaf.  (sij. Pauliina Lindell) 050 314 6916  Aamulehti

 


Avustajat ulkomailla
Markus Ahonen, Dublin +353 87 957 5788 markusireland(at)gmail.com
@MarkusAhonen
Maria Annala, Boston +1 774 343 4616 maria.annala(at)iki.fi
@Maria_Annala
Päivi Arvonen, Kairo +20 100 186 9582 paivi(at)timantti-idea.net
Pia Heikkilä, Delhi +91 8373 994 951 piainkabul(at)googlemail.com
Kirsi Hyytiäinen, Geneve  +41 22 738 3467 kirsihyytiainen(at)yahoo.com
@KirsiNews
Markus Kuokkanen, Riika +371 22 359 461 markus.kuokkanen(at)gmail.com
Ivo Laks, Tallinna +372 50 31195 ivo.laks(at)mail.ee
@ivo_laks
Patrick Le Louarn, Pariisi +33 1 64 020 616 P.lelouarn(at)club-internet.fr
Markku Saksa, Pietari +7 931 360 49 51 makesaksa@icloud.com
Visa Noronen, Berliini +4915771888460 visa.noronen(at)mundismedia.com
Hanna Artman, Piilaakso +1 451 583 5762 hanna@artman.fi
Maija Salmi, Lat. Amerikka 044 975 6546 maija.salmi@lannenmedia.fi @maijasalmi
Hanna Tuulonen, Göteborg 040 509 2631 htuulonen(at)gmail.com @hannatuulonen