Tiedotepostin uutistoimitukseen, juttuvinkit ja palautteen työstämme voit lähettää sähköpostitse: palaute@lannenmedia.fi

Mielipidekirjoituksia julkaisevat oman alueesi lehdet

Lännen Median uutishuone Henkilökohtaiset puhelimet, c/o Alma-talo, Alvar Aallon katu 3 C, 00101 Helsinki

Lännen Median tuotanto 010 665 7780, c/o Aamulehti, Itäinenkatu 11, 33210 Tampere

Lännen Median Helsingin toimitus sijaitsee Alma-talossa Töölönlahdella aivan junaradan varressa suoraan Finlandia-taloa vastapäätä. Helsingin rautatieasemalta kävelyä on viitisen minuuttia kohti pohjoista.

Lännen Median Tampereen tuotantokeskus sijaitsee Aamulehden toimituksen tiloissa Finlaysonin alueen Siperian-kiinteistössä. Tampereen rautatieasemalta Siperiaan kävelee 15 minuutissa.

Twitter www.twitter.com/lannenmedia, #LM, #lannenmedia, #lännenmedia, @lannenmedia

Facebook www.facebook.com/lannenmedia

Laskutusosoite Lännen Media Oy/Karoliina Häggblom, Rantakatu 10, 67100 Kokkola

karoliina.haggblom@kpk.fi

Yritystunnus 2627685-7

Henkilökohtaiset sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@lannenmedia.fi

 

LÄNNEN MEDIAN TOIMITUS

Johto

Matti Posio, päätoimittaja (Tampere, Helsinki) 040 7717828   @mattiposio
Jussi Orell, uutiset (Helsinki, Turku) 050 5130556   @jussiorell
Marjo Oikarinen, uutiset (Helsinki, Oulu) 044 7995827   @MarjoOikarinen
Riikka Happonen, teema (Hämeenlinna) 040 8682450   @HapponenRiikka

LM Uutishuone
Minna Akimo, Oulu (talous) 044 7949800   Kaleva
Taneli Koponen, Tampere 050 4141309   Aamulehti
Anna Kilponen, Oulu 044 7995870   Kaleva
Joonas Kuikka, Vaasa 050 4152379   Pohjalainen
Pekka Mauno, Rovaniemi 040 5471529   Lapin Kansa
Virpi Niemistö, Seinäjoki 050 3451893   Ilkka
Tanja Nuotio, Kajaani 050 3559312   Kainuun Sanomat

LM Helsinki
Joel Maisalmi (kuvaaja) 050 3142560  Aamulehti
Hannamari Ahonen (feature) 040 5918987  Satakunnan Kansa
Rebekka Härkönen (rikos ja oikeus) 010 665111  Turun Sanomat
Ossi Rajala 050 5130656  Turun Sanomat
Anita Simola (politiikka) 040 5542267  Aamulehti
Aki Taponen (politiikka) 050 3155847  Aamulehti
Kirsi Turkki (talous ja politiikka) 050 3666745  Turun Sanomat
Markku Uhari (rikos ja oikeus) 040 9051849  Hämeen Sanomat
Daniel Wallenius (ulkomaat) 046 9212139  Keskipohjanmaa

LM Maailma
Katja Ihatsu, Turku 050 5130596   Turun Sanomat
Lea Peuhkuri, Turku 050 5130570   Turun Sanomat
Ilkka Timonen, Tampere 050 3445840   Aamulehti

LM Teema / Feature / Televisio
Silja Aitoaho, Oulu 044 7995882   Kaleva
Armi Auvinen, Rovaniemi 050 3615604   Lapin Kansa
Laura Krohn, Vaasa 050 3208207   Pohjalainen
Päivi Ojanperä, Turku 050 5130589   Turun Sanomat
Pirjo-Liisa Niinimäki, Hämeenlinna 040 9051542   Hämeen Sanomat
Tiina Vuorimäki, Tampere (tv ja radio) 040 7407559   Aamulehti

Tuotanto
Arto Fröjd, Tampere 040 5891158   Lännen Media
Jukka-Petteri Eronen, Tampere 050 4210393   Lännen Media
Virpi Tiainen, Tampere 050 3155789   Lännen Media


LM Maailman avustajia

Markus Ahonen, Dublin +353 87 957 5788 markusireland(at)gmail.com
@MarkusAhonen
Erkki Mervaala, Praha  +420 778881290  erkki.mervaala@gmail.com
@mervaala
Päivi Arvonen +20 100 186 9582 paivi(at)timantti-idea.net
Pia Heikkilä, Delhi +91 8373 994 951 piainkabul(at)googlemail.com
Kirsi Hyytiäinen, Geneve +41 22 738 3467 kirsihyytiainen(at)yahoo.com
@KirsiNews
Markus Kuokkanen, Riika +371 22 359 461 markus.kuokkanen(at)gmail.com
@MarkusKuokkanen
Ivo Laks, Tallinna +372 50 31195 ivo.laks(at)mail.ee
@ivo_laks
Patrick Le Louarn, Pariisi +33 1 64 020 616 P.lelouarn(at)club-internet.fr
Visa Noronen, Berliini +4915771888460 visa.noronen(at)mundismedia.com
Markku Saksa, Pietari +7 931 360 49 51 makesaksa@icloud.com
Tomi Hinkkanen, Los Angeles +1 310 948 7419 reportertomi@gmail.com
Hanna Tuulonen, Göteborg +46 73 951 38 26 htuulonen(at)gmail.com
@hannatuulonen