Juttuvinkkejä ja palautetta voit lähettää sähköpostitse: palaute@lannenmedia.fi

Mielipidekirjoituksia julkaisevat oman alueesi lehdet

Henkilökohtaiset sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@lannenmedia.fi

Lännen Median uutishuone 010 665 7770, c/o Alma-talo, Alvar Aallon katu 3 C, 00101 Helsinki

Lännen Median tuotanto 010 665 7780, c/o Aamulehti, Itäinenkatu 11, 33210 Tampere

Lännen Median Helsingin toimitus sijaitsee Alma-talossa Töölönlahdella aivan junaradan varressa suoraan Finlandia-taloa vastapäätä. Helsingin rautatieasemalta kävelyä on viitisen minuuttia kohti pohjoista.

Lännen Median Tampereen tuotantokeskus sijaitsee Aamulehden toimituksen tiloissa Finlaysonin alueen Siperian-kiinteistössä. Tampereen rautatieasemalta Siperiaan kävelee 15 minuutissa.

Facebook www.facebook.com/lannenmedia

Twitter www.twitter.com/lannenmedia, #LM, #lannenmedia, @lannenmedia

Laskutusosoite Lännen Media Oy/Teija Pelto-Arvo, Rantakatu 10, 67100 Kokkola

teija.pelto-arvo@kpk.fi

Yritystunnus 2627685-7

 

TOIMITUS

Johto
Matti Posio, päätoimittaja (Tampere) 040 771 7828 @mattiposio
Jussi Orell, uutishuoneen päällikkö (Helsinki) 050 513 0556 @jussiorell
Marjo Oikarinen, lukemistotuottaja (Oulu) 044 799 5827 @MarjoOikarinen
Annukka Latvala, teematuottaja (Seinäjoki) 050 351 0244 @AnnukkaLatvala

LM Uutishuone
Minna Akimo, Oulu 044 794 9800 Kaleva @MinnaAkimo
Henripekka Kallio, Kemi 050 438 0727 Pohjolan Sanomat @HenripekkaK
Maria Kalliokoski, Kajaani 050 361 7113 Kainuun Sanomat @mariakkoski
Rami Nieminen, Turku 050 513 0619 Turun Sanomat @nieminenrami
Virpi Niemistö, Seinäjoki 050 345 1893 Ilkka
Mikko Pulliainen, Tampere 050 375 7740 Aamulehti @MikkoPulliainen
Johanna Puukka, Forssa 040 451 8392 Forssan Lehti

LM Helsinki
Joel Maisalmi (kuvaaja)  050 314 2560 Aamulehti
Hannamari Ahonen  040 591 8987 Satakunnan Kansa
Kaisa Hahto 0400 365 634 Keskipohjanmaa @KaisaHahto
Ossi Rajala 044 0880892 Turun Sanomat @OssiRajala
Lauri Nurmi 040 719 5240 Aamulehti
Aki Taponen 050 315 5847 Aamulehti
Kirsi Turkki 050 366 6745 Turun Sanomat @KTurkki
Markku Uhari 040 905 1849 Hämeen Sanomat @MarkkuUhari

LM Maailma
Katja Ihatsu, Turku 050 513 0596 Turun Sanomat @ihatsuska
Lea Peuhkuri, Turku 050 513 0570 Turun Sanomat @LeaPeuhkuri
Ilkka Timonen, Tampere 050 344 5840 Aamulehti
Seppo Ylönen, Oulu 044 799 5866 Kaleva

LM Lukemisto
Johanna Jurkka, Vaasa 050 415 2377 Pohjalainen
Liisa Kuittinen, Rovaniemi 045 604 7406 Lapin Kansa
Hanna Kuonanoja, Oulu 044 794 9763 Kaleva
Sari Miettunen, Turku 050 352 6776 Turun Sanomat
Tapio Neva, Helsinki/Pori (urheilu)  044 018 3104 Satakunnan Kansa
Simopekka Virkkula, Tampere 040 840 7979 Aamulehti
Nadia Paavola, Vaasa 050 415 2387 Pohjalainen @NadiaRebekka
Tuulia Rautio, Helsinki (kulttuuri) 050 385 6550 Aamulehti @TuuliaR
Ilari Tapio, Pori 050 581 9702 Satakunnan Kansa

LM Teema
Riikka Happonen, Hämeenlinna 040 868 2450 Hämeen Sanomat @HapponenRiikka
Riku Lavia, Rovaniemi 0400 395 496 Lapin Kansa
Elina Pajunen, Vaasa 050 415 2388 Pohjalainen
Antti Pasanen, Oulu 044 799 5880 Kaleva

Tuotanto
Arto Fröjd, Tampere 040 589 1158 Aamulehti @artofrojd1
Paula Huvinen, Tampere 050 421 0393 Aamulehti
Virpi Tiainen, Tampere 050 315 5789 Aamulehti
Pauliina Lindell, Tampere 050 314 6916 Aamulehti

046 570 5742


Avustajat ulkomailla
Markus Ahonen, Dublin +353 87 957 5788 markusireland(at)gmail.com
@MarkusAhonen
Maria Annala, Boston +1 774 343 4616 maria.annala(at)iki.fi
@Maria_Annala
Päivi Arvonen, Kairo +20 100 186 9582 paivi(at)timantti-idea.net
Pia Heikkilä, Delhi +91 8373 994 951 piainkabul(at)googlemail.com
Kirsi Hyytiäinen, Geneve kirsihyytiainen(at)yahoo.com
@KirsiNews
Markus Kuokkanen, Riika +371 22 359 461 markus.kuokkanen(at)gmail.com
Ivo Laks, Tallinna +372 50 31195 ivo.laks(at)mail.ee
@ivo_laks
Patrick Le Louarn, Pariisi +33 1 64 020 616 P.lelouarn(at)club-internet.fr
Anna Mård, Lontoo +44 7816 788 035 a.mard(at)btinternet.com @annamortti
Visa Noronen, Berliini +49 1577188 8460 visa.noronen(at)mundismedia.com
Tuomas Ojala, Tukholma +46 73 663 0166 tuomas.ojala(at)gmail.com
Maija Salmi, Lat. Amerikka 044 975 6546 maija.salmi@lannenmedia.fi @maijasalmi
Hanna Tuulonen, Göteborg 040 509 2631 htuulonen(at)gmail.com @hannatuulonen