Tiedotepostin uutistoimitukseen, juttuvinkit ja palautteen työstämme voit lähettää sähköpostitse: palaute@lannenmedia.fi

Mielipidekirjoituksia julkaisevat oman alueesi lehdet

Lännen Median uutishuone Henkilökohtaiset puhelimet, c/o Alma-talo, Alvar Aallon katu 3 C, 00101 Helsinki

Lännen Median tuotanto 010 665 7780, c/o Aamulehti, Itäinenkatu 11, 33210 Tampere

Lännen Median Helsingin toimitus sijaitsee Alma-talossa Töölönlahdella aivan junaradan varressa suoraan Finlandia-taloa vastapäätä. Helsingin rautatieasemalta kävelyä on viitisen minuuttia kohti pohjoista.

Lännen Median Tampereen tuotantokeskus sijaitsee Aamulehden toimituksen tiloissa Finlaysonin alueen Siperian-kiinteistössä. Tampereen rautatieasemalta Siperiaan kävelee 15 minuutissa.

Facebook www.facebook.com/lannenmedia

Twitter www.twitter.com/lannenmedia, #LM, #lannenmedia, #lännenmedia, @lannenmedia

Laskutusosoite Lännen Media Oy/Karoliina Häggblom, Rantakatu 10, 67100 Kokkola

karoliina.haggblom@kpk.fi

Yritystunnus 2627685-7

Henkilökohtaiset sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@lannenmedia.fi

 

LÄNNEN MEDIAN TOIMITUS

Johto

Matti Posio, päätoimittaja (Tampere) 040 7717828   @mattiposio
Jussi Orell, uutiset (Helsinki, Turku) 050 5130556   @jussiorell
Marjo Oikarinen, uutiset (Helsinki, Oulu) 044 7995827   @MarjoOikarinen
Riikka Happonen, teema (Hämeenlinna) 040 8682450   @HapponenRiikka

LM Uutishuone
Minna Akimo, Oulu 044 7949800   Kaleva @MinnaAkimo
Ulla Jäske, Forssa 040 4570366   Forssan Lehti
Anna Kilponen, Oulu 044 7995870   Kaleva
Joonas Kuikka, Vaasa 050 4152379   Pohjalainen  @JoonasKuikka
Jaana Mattila, Vaasa 050 4152302   Pohjalainen
Pekka Mauno, Rovaniemi 040 5471529   Lapin Kansa
Elina Melamies, Sodankylä 040 6619409   Lapin Kansa
Riikka Sipilä, Kokkola 040 6739 655   Keskipohjanmaa  @RiikkaSipil1
Virpi Niemistö, Seinäjoki 050 3451893   Ilkka
Tanja Nuotio, Kajaani 050 3559312   Kainuun Sanomat
Ilari Tapio, Pori 050 5819702  Satakunnan Kansa
Taneli Koponen, Tampere 050 4141309   Aamulehti @tanelikoponen

LM Helsinki
Joel Maisalmi (kuvaaja) 050 3142560  Aamulehti
Hannamari Ahonen 040 5918987  Satakunnan Kansa
Rebekka Härkönen (rikos ja oikeus) 010 665111  Turun Sanomat @RebekkaHarkonen
Tapio Neva (urheilu) 044 0183104  Satakunnan Kansa
Ossi Rajala 050 5130656  Turun Sanomat @OssiRajala
Anita Simola (politiikka) 040 5542267  Aamulehti
Aki Taponen (politiikka) 050 3155847  Aamulehti
Kirsi Turkki (talous ja politiikka) 050 3666745  Turun Sanomat @KTurkki
Markku Uhari (rikos ja oikeus) 040 9051849  Hämeen Sanomat @MarkkuUhari

LM Maailma
Katja Ihatsu, Turku 050 5130596   Turun Sanomat @ihatsuska
Lea Peuhkuri, Turku 050 5130570   Turun Sanomat @LeaPeuhkuri
Ilkka Timonen, Tampere 050 3445840   Aamulehti
Seppo Ylönen, Oulu 044 7995866   Kaleva

LM Teema / Feature / Televisio
Silja Aitoaho, Oulu 044 7995882   Kaleva
Riku Lavia, Rovaniemi 0400 395496   Lapin Kansa
Elina Pajunen, Vaasa 050 4152388   Pohjalainen
Päivi Ojanperä, Turku 050 5130589   Turun Sanomat  @PaiviOjanpera
Pirjo-Liisa Niinimäki, Hämeenlinna 040 9051542   Hämeen Sanomat
Simopekka Virkkula, Tampere 040 8407979   Aamulehti
Tiina Vuorimäki, Tampere (tv ja radio) 040 7407559   Aamulehti @tiina_vuorimaki

Tuotanto
Arto Fröjd, Tampere 040 5891158   Lännen Media @artofrojd1
Jukka-Petteri Eronen, Tampere 050 4210393   Lännen Media
Virpi Tiainen, Tampere 050 3155789   Lännen Media


LM Maailman avustajia

Markus Ahonen, Dublin +353 87 957 5788 markusireland(at)gmail.com
@MarkusAhonen
Erkki Mervaala, Praha  +420 778881290  erkki.mervaala@gmail.com
@mervaala
Hanna Artman, San Francisco +1 451 583 5762 hanna(at)artman.fi
Päivi Arvonen, Kairo +20 100 186 9582 paivi(at)timantti-idea.net
Pia Heikkilä, Delhi +91 8373 994 951 piainkabul(at)googlemail.com
Kirsi Hyytiäinen, Geneve +41 22 738 3467 kirsihyytiainen(at)yahoo.com
@KirsiNews
Markus Kuokkanen, Riika +371 22 359 461 markus.kuokkanen(at)gmail.com
@MarkusKuokkanen
Ivo Laks, Tallinna +372 50 31195 ivo.laks(at)mail.ee
@ivo_laks
Patrick Le Louarn, Pariisi +33 1 64 020 616 P.lelouarn(at)club-internet.fr
Visa Noronen, Berliini +4915771888460 visa.noronen(at)mundismedia.com
Markku Saksa, Pietari +7 931 360 49 51 makesaksa@icloud.com
Tomi Hinkkanen, Los Angeles +1 310 948 7419 reportertomi@gmail.com
Hanna Tuulonen, Göteborg +46 73 951 38 26 htuulonen(at)gmail.com
@hannatuulonen